Zákaznická podpora

Tel. rezervace: 777 928 876

Zákaznická podpora

E-mail: ckkalla@ckkalla.cz

KALLA CZ: wellness zájezdy na Slovensko a Maďarsko,podzimní turistiku  v Rakouských Alpách 2022.Lanovky v ceně zájezdu.

Zde se nacházíte: CK Kalla  >  Školy a Kolektivy > Řím a Florencie

Poznávací zájezd Řím a Florencie; cena za os./pobyt

Poznávací zájezd Řím a Florencie; cena za os./pobyt
Poznávací zájezd Řím a Florencie; cena za os./pobyt
Č. zájezduTermíndosp.os.dítě do 12-ti letRezervovat
91516celoročně7190,-7190,-

 

HISTORICKÁ MĚSTA ŘÍM A FLORENCIE

5-denní zájezd

 

památky Florencie

Během poznávacího zájezdu zavítáme do Florencie - metropole Toskánska a do věčného města Říma. Navštívíme i samostatný stát Vatikán, který je i sídlem papeže, hlavy katolické církve. Pojeďte s námi a nechte se unášet krásami historie.


Program zájezdu

1. den: odjezd z Litomyšle v odpoledních hodinách

socha Davida - Florencie2. den: ranní příjezd do Florencie - kolébky renesance a kulturního centra severní Itálie. Historické centrum tohoto města je zapsáno na seznam UNESCO. Během prohlídky metropole Toskánska shlédneme náměstí Signoria se známou Michelangelovou sochou Davida, středověkým opevněným palácem Pallazzo Vecchio, ve kterém je dnes radnice, Neptunovou fontánou či jezdeckou sochou Cosima I. Shlédneme také most Ponte Vechio přes řeku Arno, největší a jeden z nejstarších kostelů Florencie - kostel San Lorenzo s Medicijskou kaplí, ve které se nacházejí hrobky rodiny Medici. Dominantou města je gotická katedrála Dóm st. Maria del Fiore s renesanční kopulí.

3. den: celodenní prohlídka Říma - hlavního města Itálie. Během prohlídky navštívíme nejznámější antickou památku Koloseum, dále téměř zachovalý Pantheon, zbytky antického fóra - Forum Romanum s ruiny památek z dob Starého Říma, Caracalovy lázně, Benátské náměstí s pomníkem Vikttoria Emanuela II., čínský pahorek Kapitol či římský kostel Santa Maria in Cosmedin. Řím se také pyšní světově proslulou soustavou fontán a kašen, které jsou povětšině nejen umělecky cenné, ale také turisticky velice atraktivní. Nejznámější je Fontána di Trevi. Přejezd na ubytování.

4.den: návštěva památky UNESCO - Vatikánu. Nejmenší nezávislý stát světa ležící na území Říma je sídlem Papeže - hlavy katolické církve. Na území Vatikánu navštívíme Římské fontánybaziliku sv. Petra s Michelangelovou pietou a Svatopetrské náměstí s Apoštolským palácem, v němž se nachází Sixtinská kaple. Před odjezdem z Říma navštívíme monumentální kruhovou stavbu Andělský hrad - dříve rodinné mauzoleum Hadriánů, dnes muzeum o historii této budovy a Říma. Po Španělských schodech vystoupáme na Piazza di Spagna s Berniniho fontánou a kostelem Trivitadei Monti, navštívíme Piazza Navona s třemi barokními fontánami, či tržnici Campo dei Fiori. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5.den: příjezd do ČR v brzkých odpoledních hodinách.

 

poznávací zájezd ŘímV případě zájmu lze zájezd prodloužit o jeden den s následujícím programem:

Ranní příjezd do italského městečka San Gimignano, jehož dochovaná stará část je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídka zachovalých středověkých uliček, městského opevnění, baziliky Nanebevzetí Panny Marie či paláce s největší městskou věží Palasso Comunale, kde dnes sídlí muzeum. Ve městě, které je vyhledávaným turistickým cílem najdete obchůdky s alabastrem a kvalitním toskánským vínem.

 

Cena zahrnuje

Koloseum, Řím, Itálie

doprava klimatizovaným autobusem, 2x (3x) ubytování v hotelu se snídaní, průvodce, poplatek za vjezd do Říma a Florencie, povinné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje

vstupné (cca 65€ orientační ceny uvedené níže), cestovní připojištění (45 Kč/os./den) a vše co není uvedeno v odstavci cena zahrnuje

 

Orientační ceny vstupného

Řím - Koloseum - 15€

- Andělský hrad - 10€

- Kapitolská muzea - 15€

 

Vatikán - Bazilika sv. Petra - kopule - 7€ (pěšky), 8,5€ (výtahem)

- Sixtinská kaple - 15€

- Vatikánská muzea - 15€

 

Přihláška na zájezd

Všeobecné podmínky

 

Cena zájezdu je stanovena pro kolektivy o počtu min. 40ti plně platících osob s odjezdem z Litomyšle a okolí do 50 kilometrů. Každá 21. osoba má zájezd ZDARMA. Pro menší počet klientů nebo pro kolektivy ze vzdálenějších míst je cena stanovena individuálně  po domluvě v CK (záleží na počtu ujetých kilometrů). Neváhejte a kontaktujte nás na tel. čísle 777 928 876 nebo na info@ckkalla.cz.

Veškerá nabídka leteckých zájezdů

Široká nabídka zimních zájezdů.

CZ dárkový kupón

czkupon