Zákaznická podpora

Tel. rezervace: 777 928 876

Zákaznická podpora

E-mail: ckkalla@ckkalla.cz

KALLA CZ: wellness zájezdy na Slovensko a Maďarsko,podzimní turistiku  v Rakouských Alpách 2022.Lanovky v ceně zájezdu.

Zde se nacházíte: CK Kalla  >  Školy a Kolektivy > Kudowa Zdroj a okolí

Kudowa Zdroj a okolí pro kolektivy

Kudowa Zdroj a okolí pro kolektivy
Kudowa Zdroj a okolí pro kolektivy
Č. zájezduTermíndosp.os.do 15ti letRezervovat
91216celoročně790,-790,-

 

Kudowa Zdroj a skalní bludiště Velká Hejšovna

1-denní poznávací zájezd

 

Muzeum hraček Kudowa Zdroj

Krásně upravené lázeňské městečko zaujme svou zachovalou lázeňskou architekturou. Navštívíme zde muzeum Hraček, prohlédneme si centrum města a poté se přesuneme ke Kostnici. V odpoledních hodinách se vydáme na nejvyšší pískovcový vrch střední Evropy, Velkou Hejšovinu – skalnímu bludišti Národního parku Stolových hor.

 

Muzeum hraček

V centru lázeňského města leží největší muzeum hraček Polska. V magickém místě se vrátíme do dětských let a najdeme zde několik tisíc hraček z celého světa.

Kostnice - „kaple lebek“, Kudowa Zdroj

především z období od počátku 19.stol. po 80.léta 20.století. K vidění jsou hračkypohyblivé i na klíček, hračky dřevěné, kovové, plyšové či cínové. Krom panenek, vojáků či pirátů v muzeu nalezneme vláčky a auta, rakety, zvířátka, betlémy, kočárky a mnoho dalších hraček.

 

Kostnice - "kaple lebek"

Kostnice leží na okraji obce Czermna, pouze půl hodiny pěší chůze od centra Kudowy Zdroje. Skalní bludiště Velká HejšovnaUchováno je zde téměř 24 tisíc kosterních ostatků obětí třicetileté války, cholery, sedmileté války a dalších pohrom 18.století. Tři tisíce lebek a kostí bylo použito na obložení kaple. Zbylé ostatky jsou uloženy ve sklepních prostorách. Kostnice je jedna ze tří v celé Evropě.

 

Velká Hejšovna

V západní části Kladského výběžku leží nejvyšší vrchol NP Stolové hory – Velká Hejšovina. Na vrcholu hory se nachází jedinečné skalní město - „skalní bludiště“, které své návštěvníky láká krásnými vyhlídkami i zajímavými skalními útvary, jež si vysloužily i vlastní jména - Kaczeta, Velbloud, Opočlověk, Ďáblova kuchyně, hluboká a zčásti zatopená roklina Peklíčko, Nebe, Kolyska nebo Kvočna. Dovolí-li počasí, vyhlídky skalního města nám nabídnou překrásné výhledy na hory severního pohraničí od Krkonoš až po Jeseníky.

 

V případě nepříznivého počasí je možná změna programu - například návštěva Muzea lidové architektury s ukázkou života od 18. do počátku 20.století.

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, technický doprovod

 

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů, cestovní připojištění (lze zajistit v CK za 45 Kč/os.den)

 

Orientační ceník vstupného

Muzeum hraček – 15 zl dosp.os., 12 zl děti

Kostnice – 10 zl dosp.os.

Velká Hejšovina - 10zl dosp.os., 5 zl děti

 

Přihláška na zájezd

Všeobecné podmínky

 

Cena zájezdu je stanovena pro kolektivy o počtu min. 40ti plně platícíchosob s odjezdem z Litomyšle a okolí do 50 kilometrů. Každá 21. osoba má zájezd ZDARMA. Pro menší počet klientů nebo pro kolektivy ze vzdálenějších míst je cena zájezdu stanovena individuálně po domluvě v CK (záleží na počtu ujetých kilometrů). Neváhejte a kontaktujte nás na tel. čísle 777 928 876 nebo na info@ckkalla.cz.

Veškerá nabídka leteckých zájezdů

Široká nabídka zimních zájezdů.

CZ dárkový kupón

czkupon